Ajuin en look snijden
Snij de ajuin en look fijn en bak ze in een scheut olijfolie op middelhoog vuur tot ze wat kleuren.
Venusschelpen klaarmaken
Spoel de schelpjes goed onder koud water en laat uitlekken. Voeg ze toe aan de pan en blus met de witte wijn. Deksel erop en 3-4 min laten garen tot de schelpen openkomen. Haal ze eruit met een schuimspaan, zodat het kookvocht in de pan blijft.
Fregola koken & saus inkoken
Kook ondertussen de fregola zoals aangegeven op de verpakking. Laat het schelpenvocht in de pan nog 2-3 min inkoken voor extra smaak.
Alles samenvoegen
Voeg de gekookte fregola toe aan de pan met het ingekookte schelpenvocht. Roer er de mascarpone, peper en zout, fijngehakte peterselie en geraspte Parmezaan door.
Schelpen erbij of niet?
Nu kan je kiezen: haal je de schelpjes al uit hun schelp of serveer je ze er gewoon in? Ik hou van dat gepruts en het leegzuigen van de schelpen – heerlijk! Maar mijn hubby bijvoorbeeld niet, dus kies maar wat jij fijn vindt.
Afwerking
Werk af met wat extra peper, een drupje olijfolie en nog wat peterselie.
Social
Make eat share tag
Heb je dit recept nagemaakt en was het lekker? Deel het dan zeker op social media en tag @sofiedumontchef! Dat vind ik superleuk! Smakelijk.